Česky Deutsch

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Interní medicína

Interní medicína

Kardiologie a onemocnění dýchacích cest

Jsme členem Kardiologické sekce České asociace veterinárních lékařů malých zvířat, dlouhodobě odborně spolupracujeme s chovatelskými kluby a organizacemi. Ročně provedeme kolem 1000 kardiologických vyšetření a certifikovaných posouzení.

  • Provádíme kardiologická vyšetření pro diagnostiku vrozených vad srdce psů a koček.
  • Provádíme diagnostiku, monitoring a terapii získaných nemocí srdce a dýchacích cest u stárnoucích a geriatrických zvířat.
  • Pro kluby vybraných plemen provádíme preventivní kardiologická vyšetření psů a koček před uchovněním:
    - psi: bulteriér, irský vlkodav, deerhound, kavalír king charles španěl, dobrman, boxer, novofoundlandský pes, stafordšírský bulteriér, americký stafordšírský teriér, australská kelpie apod.
    - kočky: HCM skríning všech plemen (zejména britská, mainská mývalí kočka, ragdoll, a další

Doporučujeme všem majitelům, aby nechali svým zvířatům pravidelně vyšetřovat srdce a tím se včas odhalil vznikající problém.
Správná a přesná diagnóza, včasná a cílená terapie zkvalitňuje a výrazně prodlužuje život nemocnému zvířeti.

Nejčastějším onemocněním srdce malých plemen psů je "endokardióza" - chronické degenerativní onemocnění chlopní.
Onemocnění převážně velkých a obřích plemen psů je dilatační kardiomyopatie.
Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) nejčastěji postihuje kočky.

Více info o kardiologii najdete na této podstránce...

Gastroenterologie

Zkoumá onemocnění trávicího systému. Nejčastěji se setkáváme s průjmy a zvracením infekčního původu nebo vzniklého následkem dietní chyby. Skutečně vážným onemocněním jsou pak stavy projevující se chronickými průjmy, častým zvracením a hubnutím.

Endokrinologie

Je věda zabývající se činností žláz s vnitřní sekrecí. U zvířat se nejčastěji se setkáváme s těmito onemocněními:

Urologie

Onemocnění močových cest je u malých zvířat velmi častým problémem, který do jisté míry souvisí i se způsobem chovu, krmením a využitím zvířete. Vyšetřování moči by mělo být součástí pravidelného preventivního vyšetření každého zvířete, zejména pak staršího pacienta. Posouzení moči, především její hustoty, je i významným kontrolním kritériem efektu léčby selhávajících ledvin, srdce nebo při léčbě cytostatiky. Pomineme-li zánětlivá onemocnění močových cest, jsou nejčastějším problémem:

Dietologie

Nabízíme konzultace a sestavení preventivních dietních programů, zejména při problémech s

Dermatologie

Při léčení kožních onemocnění využíváme široké možnosti diagnostiky od vyšetření alergických onemocnění (kožní testy, stanovení specifických IgE v krvi) přes vyšetření infekčních chorob kůže (parazitární, bakteriální, mykotická) až po stanovení hormonálního profilu zvířete. U těžkých chronických onemocnění je obvykle nutná biopsie kůže a následné histopatologické vyšetření vzorku. Rozsah námi používaných vyšetření je srovnatelný s humánními pracovišti. Přesně stanovená diagnóza nám umožňuje kožní onemocnění buď zcela efektivně vyléčit nebo aspoň minimalizovat jeho klinické projevy.
Vedle klasických způsobů terapie alergických onemocnění využíváme i možnosti hyposenzibilizační léčby proti rozsáhlé škále alergenů.

Disponujeme novou, unikátní a převratnou metodou PHOVIA k fototerapii kůže polarizovaným modrým světlem.