Vedilab

zánět močových cest

OTÁZKA

Od: Bubeníková Kateřina
E-mail: KatkaBuben@seznam.cz

Vážený pane doktore,

Máme 3 letou nekastrovanou fenku středního pudla. Před 20 dny začla každnou chvilku (po pěti i méně minutách) močit. Poněvadž ona není náš první pejsek, pochopila jsem že se bude asi jednat o zánět močových cest(už jednou jsme si s tím prošli). Ihned druhý den jsem jela k našemu veterinárnímu lékaři rovnou s čerstvou močí. Podle rozboru se „prý“ jednalo o zánět močových cest . Dostali jsme první anibiotika….Biseptol….Fenka i nadále byla bez jakkýkoliv klinických příznaků. Normálně jedla, pila a venku běhala a hrála si. Jediný problém který byl, že se občas doma počůrala. Po 3 dnech braní antbiotik, močení doma přestalo, ale kdykoliv jsme s ní šli ven, čurala stále i několikrát za pár minut. Okolo osmého dne braní antbiotik začla čůrat krev. Ihned jsme šli s ní opět k veterináři. Udělali jí sonografii, ale bouhužel bezúspěšně, byla moc vymočená, ale podle nálezu(????) tam nic nemá, protože krystalky v moči vymizeli(bylo mi řečeno že ty bývají při kaménkách v močovém měchýři). Dostali jsme další anibiotika ……CIPRINOL…..Změna ani po 8 dnech není vůbec žádná. Fenka při prvním močení krev nápadnou v moči nemá, ale při každém dalším močení domočuje krev. Ovšem stále bez jakkýkoliv klinických příznaků. Dnes jsem našeho veterinárního lékaře požádala o nabrání krve a znova udělat kontrolní moč. Když moč dala na „papírek“ žádná krev, jakmile šla na podrobnější rozbor samozřejmě se krev ihned objevila. Rozbor krve taky nedopdl uplně nejideálněji. Prý lehce zvýšené jaterní testy, aj aj věci, které Vám bouhužel nemohu napsat, protože v těchto věcech jsem naprostý laik. Když jsem žádála o vysvětlení co tento výsledek moče i krve má znamenat, bylo mi řečeno že to „asi“ vypadá na chronický zánět…čeho nikdo neví?!?!?!?!V pondělí jdeme na další ultrazvuk. Mám hruzu z toho že se nic nenajde( momentálně mi paní doktorka začla i říkat že tento stav je psychického rázu, že „značkuje“ ………dle mého normální nález nemůže být že značkuje krví?!?!?!) co se bude dít dále. Máme dvě děti a velmi dobře znám „experimentování“ různých prášku antobiotik….jen aby něco zabralo!!!!! Chci tomuhle předejít.
Ráda bych se Vás zeptala na Váš názor. A hlavně jaké další vyšetření existují a jáká další léčba by měla pokračovat. Momentálně už jsme i ve stádiu, kdy s manželem přemýšlime zda nemohla dostat nějakou exotickou nemoc(nebo jí něco kouslo?!?) s kterou si doktoři neví rady. Byli jsme s ní v červnu na 14 dní v jižní Itálii.Měla pro sebe obrovskou zahradu.Přes poledne venku vubec nebyla. Samozřejmě je očkovaná a měla za kůží danou vodičku Stronghold proti parazitum. Do styku přišla jen se psama našich známých, kteří momentálně jsou naprosto v pořádku. U moře byla 2x(večer) a ihned potom jsme jí osprchovali a vytřeli do sucha. Tuto cestu s námi podnikla již 3x. A NIKDY ŽÁDNÝ PROBLÉM NEMĚLA!!!!! To časté močení se jí objevilo 6 dní po příjezdu. Jediný problém který má již dlouhodobě je, že když hárá, vždy se v noci počůrává. Což trvá třeba ještě týden po hárání. Pak tento „problém“ vymizí a opět normálně v noci vydrží až do rána.Máme o ní strach a nechceme do ní neustále „rvát “ antibiotika a dělat s ní hokusy pokusy. Proto Vás velmi prosím o zaslání odpovědi s Vaším názorem, abych mohla znát i názor dalšího veterinárního lékaře.
Mockrát Vám děkuji za pochopení a vstřícnost, přeji krásný den a plnou uzdravených pacientu……..Bubeníková Kateřina s rodinou

ODPOVĚĎ

Od:
E-mail: hola@vedilab.cz

Vážená paní Bubeníková, jediné co Vám mohu doporučit je sonografické případně rentgenologické vyšetření močových cest. Zmiňujete se o krystalech v moči – dělalo se vyšetření moče pod mikroskopem nebo pouze papírkem? Někdy záleží i na dávkování léků. O exotické chorobě bych neuvažoval vzláště pokud byla Vaše fenka chráněna Strongholdem. Pokud by jste chtěla můžete se telefonicky objednat na naší kliniku, volat můžete i o víkendu.
S pozravem Martin Hola.


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/