Vedilab

tablety na odčervení

OTÁZKA

Od: Lenka Sýkorova
E-mail: lenka.sykorova@reus.cz

Zdravím do Vedilabu,
chodíme k vám s tříletým kocourem. K němu jsme si neplánovaně pořídili asi 5 týdenní kočičku. Pohybovala se venku mezi 3 různými vrhy dalších koťat. Ač jsem nenašla žádné živé blechy, preventivně jsme ji odblešili a pro jistotu jsme vzali přípravkem i kocoura.
A teď bych jí ráda přinesla na prohlídku a na očkování. Dnes jsem jí dala čtvrtku prášku na odčervení. Měla jsem ho ještě od kocoura. Bohužel nevím název, měla jsem jen ten 1 čtvereček z platíčka a tam bylo jen napsáno, 1 tableta na 4-kilovou kočku. Takže jsem se chtěla zeptat, jestli jsem jí nějak neuškodila, pokud by tableta byla prošlá?Mám jí asi 2 roky. Kočička je čilá,vypadá zdravě. Oči, uši, nos jsou čisté. Kocour je pravidleně očkovaný a odčervovaný, mohl by se něčím nakazit?Záchod má každý svůj i misky na krmení a vodu.
Nedostávají syrové maso. Bylo by lepší odčervit oba najednou?
Pak bych se ještě ráda zeptala na kastrování koček. Kdy je možné vykastrovat kočku, která má asi měsíční koťata. Koťata jsou ještě na mléce, ale dostávájí už i pevnou stravu?Nevím, jak by se z kastrace zotavovala, protože koťat je 5 a v letos v dubnu (nevím přesně) měla také 5 koťat. Nedokážu ani říct jak je stará. Jen bych ráda našla nějaké východisko z této situace. Takto „produktivní“ kočky jsou 2. Žijí na venkově ve stodolách. Těžko se dají nějak uhlídat. Bohužel majitel kastraci odmítá kvůli ceně, koťata není možné donekonečna rozdávat. Jen bych chtěla předejít takovým šílenostem, jako je topení koťat.
děkuji

ODPOVĚĎ

Od:
E-mail:

Vážená Lenko,
Tabletka na odčervení byla s největší pravděpodobností Drontal,takže by neměl vzniknout žádný problém.Případné překročení expirační doby,pokud není vyloženě o několik let,by se také mělo obejít bez komplikací.Pokud se kotě jeví klinicky naprosto v pořádku,nemělo by hrozit žádné nebezpečí pro Vašeho kocoura,ale jak jste správně podotkla,preventivní zákroky(odčervení a odblešení)je vždy potřeba provádět u obou jedinců zároveň.Co se sterilizace týče,dva měsíce po porodu již nic nebrání případné kastraci a pokud chodí kočka ven,doporučuji tento zákrok provést co nejdříve.Ze zákroku nemusíte mít sebemenší obavy,neublíží ani kočce ani koťatům.
S pozdravem Petr Böhm


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/