Vedilab

Prosím o radu – pes pudl 12 let

OTÁZKA

Od: Radmila Redlichová
E-mail: radmila.redlichova@cmail.cz

Prosím o Váš názor. V prosinci jsem byla s 12 letým pudlem na čištění ztubů. Možná to nemá s narkozou souvislost, ale asi po 3 týdnech měl „nějaký“ záchvat.Spadl z křesla – mohl se i uhodit, ale trvalo cca 24 hodin než se z toho dostal. Nejdříve byl mimo, pak se nekoordinovaně snažil hýbat, a pak měl snahu vstát ale padal a motal se. Asi po dalších 2 týdnech v pohodě běžel k manželovi a najednou padl – stejné jako poprvé ale trvalo to dokonce 32 hodin než mohl normálně chodit. Na telefonické doporučení od Vás jsme od místní paní veterinářky dostali Karsivan 50, který bral asi 14 dní ( váha 12 kg tak 2xdenně 1 prášek – celkem 30 prášků).Nyní cca po 3 měsících najednou zase padl- kontaktovali jsme místní veterinářku, která mu dala „nějakou “ injekci a začali jsme zase dávat Karsivan 50 ( dle návodu – váha 12 kg- takže 1prášek ráno a jeden večer).To bylo ve čtvrtek odpoledne, pes sice nebyl – ve své kůži- chvílemi rychle dýchal, třásl se ale šlo to. Dnes v sobotu měl ale večer 2 záchvaty . Oba když manžel přišel po nějaké době domů. Pes ho radostně přivítal , poskakoval – a najednou padl na bok bez známek života. Po druhé sebou začal navíc na zemi zmítat, ale já jsem ho přidržela, konejšila a čumák trochu otírala hadrem namočeným se studené vodě. Poměrně rychle – tak po 15 minutách v obou případech vzchopil. Co s tím – je to mrtvice nebo padoucnice? Dnes to vypadalo, jakože měl záchvat z radosti, ale ve čtvrtek žádný podnět nebyl. Pes je bojácný, dokáže být mazlivý ale také značně agresivní. Už mně párkrát kousl, on se leká a sekne. Teď už mám problém ho – pudla -učesat a ostříhat-bojí se a je značně agresivní , přitom jsem mu nikdy neublížila, češu ho více než opatrně. Možná je to hlavně rozmazlenost,možná ho něco bolí.?Máme sice zahradu ale v ideálním vlastnictví s cizími lidmi a „díky“ nim na zahradu pes nesmí. Rozdělit zahradu nelze a tak je to jako v bytovce. Chodíme s ním ven jen vyvenčit na vodítku. Takže má velice málo,pohybu. Před lety mi ho pokousal NO a tak chodím se strachem a jen před dům.Tenkrát dostal protistresovou injekci a přesto byl 4 dny naprosto dezorientován v šoku – to k jeho povaze.Předtím jsem měla také pudla ten měl asi 3x skutečně záchvat padoucnice, ale lékař mi doporučil dávat 1/2 prášku na nervy – myslím „quajacuran“ – bylo to na nervy pro lidi a už nikdy záchvat neměl, ale je to náhoda, že to zabralo.
Vím na dálku nelze léčit- ale jistě nějaké podobné případy jste měli a budete mít pro mne alespoň nějaký odhad a radu.Jsem důchodkyně 65 let, možnost se psem jet na vet. kliniku moc nemám. Vím, že pes je starý – 12 let, já se o něj strašně bojím a ale také nechci aby se trápil. Bohužel jsem na něm psychicky doslova nezdravě závislá. Ještě musím uvést, že pes je tlustý a zhubnout se mi ho nedaří – zvlášť, když je nemocný. Máme tady paní veterinářku – velice ochotnou , ale ordinuje jen ve všední dny od 16 – 18 hodin.
Děkuji.

ODPOVĚĎ

Od:
E-mail: muzik@vedilab.cz

dobrý den, určitě by bylo vhodné věnovat se podrobněji vyšetření srdce. Karsivan užívejte trvale! POkud se nejedná o křečovité stavy, téměř jistě se nejedná o epilepsii, pokud byly epizody v návaznosti na emoce, obvykle je příčinou srdeční nedostatečnost. K vyšetření je třeba se objednat. s pozdravem Pavel Mužík


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/