Vedilab

Podání vakcíny za probíhající Calici virózy (?)

OTÁZKA

Od: Kočová
E-mail: kocova@razdva.cz

Dobrý den,
mám 5-letého kocoura, který dlouhodobě málo žere, prakticky od poloviny října, kdy jsem
s ním kvůli potížím s tlamičkou byla na vet. klinice, kde mu udělali ultrazvukové odstranění zubního kamene a vytrhli 1 zub. Má zarudlé rozhraní dásní a zubů, obtížně nabírá potravu. Dásně jsem se mu snažila potírat Gingisanem.
Včera veterinář v mém bydlišti v obci řekl, že má calici virózu, že má nález na plicích a také ty rozbolavělé dásně. Jelikož jím dříve ordinované tablety Stomorgylu jsem do kocoura nemohla dostat, aplikoval mu včera vakcínu, která prý kromě očkovacích má také léčivé účinky. Dle očkovacího průkazu je to vakcína proti panleukopenii, calici viróze a ještě 1 chorobě. Jinak mám jen pokračovat v aplikaci Gingisanu, žádná další léčba prý není nutná, zlepšení prý mám očekávat do 3 týdnů.
Opravdu existuje taková vakcína, která současně očkuje i léčí ? Nebo mám očekávat spíše zhoršení stavu ? Výtok z nosu a očí, jak se popisují příznaky calici virózy v knize, kocour nemá. Zato mu dost padají chlupy. To prý je doprovodný příznak (?)
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Kočová

ODPOVĚĎ

Od:
E-mail: muzik@vedilab.cz

dobrý den,
v běžném očkování koček je obsažena kaliciviróza. Nevím, co kolega aplikoval, možná se jednalo o imunostimulaci Zilexysem, což je v podstatě vakcina, která podporuje určité složky imunitního systému k lepší obraně. Pokud má Vaše zvíře chronické problémy s dásněmi, může se jednat o chronickou virózu nebo o nějakou imunitně zprostředkovanou stomatitidu. Obvykle je nutná hormonální terapie. s pozdravem Pavel Mužík


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/