Vedilab

Kyla u kralicka

OTÁZKA

Od: Kuschova Laura
E-mail: k.linet@seznam.cz

Dobry den!
Chtela jsem se na Vas obratit s dotazem pupecni kyly u malych kralicku,respektive u jednoho naseho 8 tydenniho kraliciho beranka (z vrhu celkem 9 kralicku-v byte narozenych nasim dvoum kralikum).Asi pred tydnem se objevila na brisku vyboulenina,lehce stlacitelna, kralicek je oproti ostatnim malinky,ale papa dost a s vyprazdnovanim problem nema. Kdy by se tato zalezitost mela resit,je nutne ji resit (spousta lidi ma kylu x let),jak zavazna je operace a kolik priblizne stoji? Jinak bychom radi vyuzili kastrace naseho kraliciho samce (take neznam cenovou relaci,moznosti a vyody jednotlivych uspani,pooperacni komplikace..).
Dekuji
S pozdravem
L.K.

ODPOVĚĎ

Od: Martin Hola
E-mail:

Dobrý den paní Kuschová, pupeční kýla u jakéhokoli zvířete záleží co se týče nebezpečnosti především na její velikosti. V tomto případě je vždy lepší navštívit veterinárního lékaře aby posoudil daný stav. V celé řadě případů je pupeční kýla záležitostí pouze kosmetickou kdy nemůže ohrozit zdravotní stav zvířete. Samozřejmě pokud je takzvaná kýlní branka neboli otvor v břišní stěně natolik velký, že se jím může protlačit jakákoli část orgánu dutiny břišní, je potřeba toto řešit chirurgicky. Tento stav by měl rozhodnout veterinární lékař. Cenově se úprava břišní kýly pohybuje řádově kolem 600 korun.
Co se týče kastrace samce králíka, je to relativně krátký zákrok. Cena se pohybuje opět kolem 600 až 800 korun.
Na závěr něco málo k narkóze. Vzhledem k velikosti a často neznámému stáří drobných zvířat je sedace relativně rizikovější než u psů či koček. V tomto směru máme také často velmi málo informací o zdravotním stavu, příjmu potravy a změnách chování daného pacienta. Poslední zmínka náleží stresu proti kterému se velmi těžko bojuje a dokáže u pacienta vyvolat fatální šok.
Na našem pracovišti se snažíme o co nejšetrnější sedaci a následný zákrok provádíme v inhalační narkóze, která je pro jakéhokoli pacienta nejmíň zatěžující.
S pozdravem Martin Hola


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/