Vedilab

Kočky

OTÁZKA

Od: Markéta
E-mail: marketa-m@seznam.cz

Dobrý den,
pořídila jsem si dvě koťátka, kocourkovi je 5 měsíců a kočičce 4 měsíce, jedná se mi o to až začnou pohlavně dospívat, jak zabránit tomu, aby neměli koťata. Kocoura chci nechat vykastrovat, ale kočku ne. Existuje nějaké řešení ?? Kočky nemám možnost oddělit.
Jinak bych se ještě chtěla informovat na nějaký účinný přípravek na blechy, použila jsem Frontline (ampule), ale bohužel výsledek byl nulový.
Předem děkuji za odpověď. Markéta M.

ODPOVĚĎ

Od: Petr Böhm
E-mail: p.bohm@vedilab.cz

Vážená Markéto M.
vzhledem k tomu,že pohlavní dospívání probíhá u obou pohlaví bohužel dříve,než je doporučena kastrace kocoura,což je věk min. 1 rok,je zde opravdu reálné nebezpečí nežádoucího „incidentu“.U koček nastupuje pohlavní dospívání mezi 6-9 měsícem,s krajními hodnotami mezi 5-12 měsícem.Kocour dosahuje pohlavní dospělosti cca v 9 měsících,ale zralé spermie už byly prokázány ve věku okolo 6 měsíců.Optimální varianta je oddělení obou zvířat do doby,než bude možné provést kastraci kocoura.Pokud to není z různých důvodů možné,nezbývá Vám než využít hormonální antikoncepce aplikované kočce.Tento způsob ochrany ovšem příliš nedoporučujeme vzhledem k potencionální rizikovosti(permanentní přerušení říje,lokální reakce v místě vpichu,vznik zánětů dělohy,atd)
Co se použití Frontlinu týče,soudím,že u koček je vzhledem ke svojí veliké bezpečnosti stále preparátem číslo jedna v ochraně proti blechám.Máme s ním ty nejlepší zkušenosti a pokud Vám nefungoval,je možné,že došlo k určité aplikační chybě.Zároveň s aplikací je také velmi důležité provést důkladnou mechanickou očistu prostředí,ve kterém se kočka nachází.

S pozdravem Petr Bohm


Zpět

Fotogalerie


VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/