Vedilab

Naše služby | Interní medicína

Interní vyšetření je základní a úvodní posouzení pacienta při každém problému. Podle orgánových systémů dělíme celou disciplinu na mnoho podoborů. Na našem pracovišti denně podrobně řešíme pacienty s interními onemocněními, z nichž nejčastější chceme majitelům psů a koček jednoduše představit. Jejich informace, které nám přinesou, jsou pro správné stanovení diagnózy velmi důležité. Majitel tráví se svým zvířetem mnoho času a může tedy veterináře dobře informovat o vývoji nemoci. Majitel také nejlépe posoudí, jak se jeho zvíře cítí, jak snáší zavedenou léčbu a zda mu zabírá. Chovatel, který je dobře informován o nemoci, kterou trpí jeho zvíře, může nejlépe posoudit, kdy je zapotřebí navštívit veterináře, aby léčbu upravil.Kardiologie a onemocnění dýchacích cest

Naše pracoviště provádí kardiologická vyšetření pro diagnostiku vrozených vad srdce psů a koček. Jsme členem Kardiologické sekce České asociace veterinárních lékařů malých zvířat.

Provádíme preventivní kardiologická vyšetření vybraných plemen psů a koček před uchovněním
(psi: bulteriér, irský vlkodav, deerhound, kavalír king charles španěl, dobrman, boxer, novofoundlandský pes, apod.
kočky: mainská mývalí kočka, ragdoll, britské kočky a další plemena)

Provádíme diagnostiku získaných nemocí srdce a dýchacích cest u stárnoucích a geriatrických zvířat.
Doporučujeme všem majitelům , aby nechali svým zvířatům pravidelně vyšetřovat srdce a tím se včas odhalil vznikající problém. Téměř vždy má onemocnění dlouhodobější vývoj a včas nasazená správná léčba udržuje pacienta dlouho při kvalitním životě.
Nejčastějším onemocněním srdce malých plemen psů je endokardióza. Onemocnění velkých plemen – kardiomyopatie. Hypertrofická kardiomyopatie (HCM) nejčastěji postihuje kočky.

Gastroenterologie

Zkoumá onemocnění trávicího systému. Nejčastěji se setkáváme s průjmy a zvracením infekčního původu nebo vzniklého následkem dietní chyby. Skutečně vážným onemocnění jsou pak stavy projevující se chronickými průjmy, častým zvracením a hubnutím.

Endokrinologie

Je věda zabývající se činností žláz s vnitřní sekrecí. U zvířat se nejčastěji se setkáváme s těmito onemocněními:

Urologie

Onemocnění močových cest je u malých zvířat velmi častý problém, který do jisté míry souvisí i se způsobem chovu, krmením a využitím zvířete. Vyšetřování moči by mělo být součástí pravidelného preventivního vyšetření každého zvířete, zejména pak staršího pacienta. Posouzení moči, zejména její hustoty, je i významným kontrolním kritériem například k posouzení léčby selhávajícího srdce,nebo při léčbě cytostatiky.Pomineme-li zánětlivá onemocnění močových cest, jsou nejčastějším problémem:

Dietologie

Nabízíme konzultace a sestavení preventivních dietních programů, zejména při problémech s

Dermatologie

Při léčení kožních onemocnění využíváme široké možnosti diagnostiky od vyšetření alergických onemocnění (kožní testy, stanovení specifických IgE) přes vyšetření infekčních chorob kůže (parazitární, bakteriální, mykologické) až po stanovení hormonálního profilu zvířete. Rozsah námi používaných vyšetření je srovnatelný s humánními pracovišti. Přesně stanovená diagnóza nám umožňuje kožní onemocnění zcela efektivně vyléčit nebo aspoň minimalizovat jeho klinické projevy.
Vedle klasických způsobů terapie alergických onemocnění využíváme i možnosti hyposensibilizační léčby proti poměrně rozsáhlé škále alergenů.


Zpět

VEDILAB Veterinární klinika
VEDILAB Laboratoř
VEDILAB spol. s r.o.
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 262 114
E-mail: info@vedilab.cz
Ordinační hodiny:
Po - Pá:
08:00 - 19:00

Pohotovost (všední dny):
19:00 - 20:00

Pohotovost (sobota):
08:00 - 17:00

Pohotovost (neděle):
10:00 - 19:00

Pohotovostní poplatek:
150,- Kč
VEDILAB spol. s r.o.
Vedilab analytika
Pod Vrchem 51
312 00 Plzeň

Tel.: +420 377 260 838

E-mail:
huml@vedilab.cz

WWW:
http://www.vedilab-analytika.cz/